مرگ دو زن پس از تزریق واکسن کرونا، توقف تزریق واکسن آسترازنکا

به گزارش سیاره بزرگ عجیب، با مرگ دو زن پس از تزریق واکسن آسترازنکا، تزریق این واکسن علیه کرونا در اتریش متوقف شد.

مرگ دو زن پس از تزریق واکسن کرونا، توقف تزریق واکسن آسترازنکا

شرکت آسترازنکا در سال 1999 از طریق ادغام شرکت سوئدی آسترا و شرکت بریتانیایی زنکا گروپ تأسیس شد.این شرکت از دسامبر 2020 مراحل کارآزمایی بالینی را جهت تولید واکسن کووید 19 آغاز کرد و در تاریخ 30 دسامبر سال 2020 این واکسن برای استفاده در برنامه واکسیناسیون بریتانیا مورد تأیید قرار گرفت و واکسیناسیون از 4 ژانویه 2021 با تزریق به برایان پینکر 82 ساله در بریتانیا آغاز شد.

به گزارش اسپوتنیک، بر اساس اعلامیه مطبوعاتی اداره فدرال امنیت وزارت بهداشت اتریش ریال یک زن 49 ساله واکسن ویروس کرونا را دریافت کرده بود در نتیجه اختلالات شدید خونریزی درگذشت. زن دیگری، در سن 35 سالگی، دچار آمبولی شش شد، این اتفاق برای وی پس از تزریق واکسن کرونای آسترازنکا رخ داد.

این سازمان در گزارش اعلام کرده است: هیچ مدرکی در مورد رابطه با ارتباط این دو مرگ با واکسیناسیون وجود ندارد.

در حال حاضر تحقیقات در این عرصه جریان دارد تا ارتباط بین وخیم شدن شرایط سلامت و واکسن و مرگ این دو زن را بررسی کند. پیش از این، کمیته مشاوره ملی ایمن سازی کانادا توصیه کرده بود که واکسن AstraZeneca بر افراد بالای سن 65 استفاده نشود. در مجارستان پیش از انجام واکسیناسیون، پیامک هایی در مورد مکان، زمان و روش دریافت دارو برای مردم ارسال می شود با اینحال شکایت های بسیاری درباره این روش به دولت شد، برخی از مردم شکایت داشتند که محل تزریق واکسن برای آنها صدها کیلومتر دورتر از محل زندگی آنها معین شده بود و همچنین نمی توانستند زمان و یا مکان واکیسناسیون را تغییر دهند. برخی از ثبت نام کنندگان برای واکسیناسیون نیز هرگز تأییدیه دریافت نکردند و مواردی نیز بوده که افرادی که قبلاً واکسینه شده بودند به آنها درباره محل دریافت واکسن اطلاعیه ارسال شده بود.

منبع: اقتصادنیوز

به "مرگ دو زن پس از تزریق واکسن کرونا، توقف تزریق واکسن آسترازنکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ دو زن پس از تزریق واکسن کرونا، توقف تزریق واکسن آسترازنکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید